dugun, kuafor, gelin, gelin topuzu, dugun kuafor, dugun saci, makyaj, dugun makyaji, sac topuzu

Gelinler Kuaför Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Sevgili gelinlerimiz,

Düğün için kuaför seçmek, gelinlik seçmek kadar zor bir iştir. Nasıl ki gelinlik sizin tarzınızı yansıtmalı, vücut tipinizle bütünleşmeli, düğün salonunuza bile uygun olmalıysa kuaför de aynen böyle düşünülmelidir.

Kuaför seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken şey müşteri memnuniyetidir bizce. Bu yüzden mümkünse daha önce gidip saçınızı kestirdiğiniz, boyattığınız veya en azından fön çektirip memnun kaldığınız kuaförleri yazın. O kuaförlerin enerjilerini düşünün; sizi anlayan, sizin isteklerinizi önemseyen, size fikrinizi soran kuaförlere + koyun, diğerlerini eleyin gitsin. :)

Başkalarına fikir sormak da önemlidir: Geçen sezon o kuaförlerle çalışmış gelinlerden (mümkünse ilk ağızdan) yorum almak da çok önemlidir. Tabii internet yorumlarına, puanlarına da bakmak gerekir ama öncelik, ilk ağızdan ve bir kaç farklı kişiden alınan yorumlar olmalıdır.

Evinize olan yakınlığı da kuaför seçiminde önemli bir etken olmalıdır. Düğün günü evde bir şey unutulduğunda gidip almak saatler sürmemeli sonuçta :)

Bu kriterlere göre listenizdeki kuaförleri bir şekilde elemiş, azaltmış olacaksınız.

Şimdi sıra listede kalan kuaförleri gezip fiyat ve paket içeriği sormakta... Elbette fiyat da önemli bir kriter. Bir kaç yerden fiyat alıp paket içeriklerini kıyaslamak içinizi rahatlatır.

Örneğin, saç ve makyaj harici oje veya kaş bıyık veya ağda gibi hizmetleri tek tek sorun. Topuz, fön, maşa gibi bir kaç saç modeli için de ayrı ayrı fiyat sorun ki genel bir tablo oluşsun aklınızda.

Son adımda ise elinizdeki tüm verilerle en doğru kararı vermek yine size düşüyor. :)