dugun, balayi, gelin, damat, nedime, davetiye, dijital davetiye, online davetiye

Gelinin En Büyük Destekçisi: Nedime

Sevgili gelinler;

En güzel, en heyecanlı gününüz olan düğün gününüz aynı zamanda en stresli olduğunuz gün de oluyor, bunu kabul edelim. :)

Düğün gününün eksilerini azaltacak; sizin yükünüzü hafifletecek, unutmamanız gereken şeyleri hatırlatacak, stresle baş etmenizi sağlayacak birine/birilerine çok ihtiyacınız olacak. Evet, nedimeden/nedimelerden bahsediyoruz. :)

Varsa elbette kız kardeşiniz/ablanız; en yakın arkadaşınız; en sevdiğiniz kuzeniniz... en güzel nedime adaylarıdır.

Gelelim nedimenin/nedimelerin görevlerine:

Zaten günler, haftalar öncesinden konuşulur, nedime nerede ne yapması gerektiğini bilir. Örneğin düğün günü kuaföre giderken gelinin eşyalarının eksiksiz yanında olduğundan emin olmalıdır nedime. Kuaförde saç ve makyaj konusunda fikir vermeli, gelini hep en güzele yöneltmelidir. Olası sorunlarda, geç kalmalarda, yaşanabilecek tersliklerde gelini hep motive etmeli ve moralini yükseltmelidir.

Gelinin yemek yemesi gerektiğini, su içmesi gerektiğini kendisine hatırlatmalı; evde unutulan herhangi bir şey olursa mümkünse geline çaktırmadan bir şekilde sorunu çözmelidir. Düğün salonunda gelin odasında gelinin yanında durmalı, güzel pozlar verdirip harika fotoğraflar da çekmelidir... Daha eklenebilir elbette :)

Diyeceğimiz o ki, nedimenizi/nedimelerinizi doğru seçin gelinler :) Ama kıymetini de bilin tabii... Evet gelin olmak zor biliyoruz ama nedime olmak da hiç kolay sayılmaz. :)